menu

אריחים בעבודת יד בעיצוב אישי

מאת: ליאורה גלבוע
 

 
אתם בונים בית או משפצים והגעתם לרגע בו עליכם להחליט על ניראות החללים הרטובים בבית (מטבח, אמבטיה, שירותים). התפקוד צריך להיות יעיל ועמיד, קל ונח לניקוי ובעל האפקט המיידי והמתמשך שבכל פעם כשמביטים על הבית מחדש מועברת לנו החויה הנהדרת של המשתמש. המטבח המקלחת והשירותים אילו החללים הראשונים אותם אנו רואים בכל בוקר בבית.
 
הבית שלכם מביא לביטוי את היצירתיות והמקוריות שבכם וגם את הפנטזיה שלכם מה הייתם  רוצים לראות בכל פעם מחדש. רבים הבתים שנראים דומים ויזואלית. כמו בכל טרנד אופנתי מדוגמת הצבע החום ששלט בשנות השבעים ועד ל"עיצוב הנקי" האופנתי לימינו. מה עושים בשלב זה? מתחברים לרעיון אותו היינו רוצים ליישם ובודקים איפה ינתן המענה בדרך הקרובה ביותר. אנו הולכים  לאולמות התצוגה בהם  ניתן לראות מגוון עצום של אריחים תעשייתיים בעיצובים שונים, אם לא נתבלבל והמוכר ידע איך לרכז אותנו בדגם אותו עליו למכור הנמצא במלאי הקיים, אפשר יהיה להזמין ולקבל באופן מיידי. המלאי יסופק לביתכם, אך גם להרבה בתים אחרים, והבית שלכם יראה בדיוק אותו הדבר, רק בשינויים קלים - חסר ייחוד.
  

    
אפשרות נוספת היא יצירת אריח ייחודי לכם. אריח איכותי שנוצר במיוחד לבית שלכם, על פי הרעיון שלכם או בחירת הדוגמא שלכם,  לגודל אותו אתם צריכים, בצבע ובמראה. האריח נוצר על פי בקשתכם ולכן לא תמצאו אותו באולמות תצוגה ולא אצל השכן. האריח מבוצע ב"מנות קטנות" ובעבודת יד איכותית. מתאים לחללי המטבח, האמבטיה והשירותים. ניתן ליצור אריחים למטרות מיוחדות כגון: סגירת נישה, שיבוץ ברהיטים, כיסוי קיר בעייתי ושימושים נוספים.
 
אריח מיוחד – הינו ה"תכשיט" של הבית! ותכשיט נעשה אצל בעל מקצוע שמתאים אותו ללקוח באופן אישי.
  
יתרונותיהם של האריחים הנעשים בעבודת יד:

 

 1. אינכם מתפשרים על המבחר של אולם התצוגה. מקבלים את האריח שלכם ולא את האריח שמנסים למכור לכם.
 2. יצירת אריחים לדוגמא בלעדית לכם.
 3. יצירת אריח לפי צורה וגודל לא שגרתיים לפי הצרכים שלכם: אריח מלבני, צורני, אריחים שיתאימו לגודל המדויק שבין השיש במטבח והחלון שמעליו, משטח חיפוי דקורטיבי עשוי מסך של חלקים בגוונים שונים.
 4. אפשרות ליצירת אריח כתבליט.
 5. בחירת צבעי הגלזורה  (זיגוג) והשילובים בינהם.
 6. אריחים שלא תראו באף מקום אחר.
 7. שליטה על עובי האריח.
 8. עמידות לאורך שנים רבות בתנאי חוץ ופנים.
 9. אפשרות לשימוש בחימרים שונים: לבן, אפור, אפור מנוקד, צהוב, ורוד, אדום, הטרקוטה על גווניה, חום, שחור.
 10. יצירת דוגמא משלכם אותה אפשר להכיל כמוטיב חוזר, במגוון מקומות בבית ומחוצה לו כדוגמת שלט רחוב, שלט בית, שלט דלת, בעומדה של המדרגות בחוץ.
     


     

החלטתם  ליצור אריח בעיצוב אישי. השלב הבא יהיה החשיבה על אופיו של האריח לפי הפרמטרים הבאים:

 •     מראה כללי - סוג חימר וצבע.
 •     המקום בו אמור להיות מונח.
 •     הגודל שתצטרכו, הכמות.
 •     הדוגמא אותה תרצו לראות.
 •     הצבעים.

     

   
עשייתם של אריחים בעבודת יד מתחילה מהרעיון ומהחומר (חימר). בתחילה מתכננים את מראהו וגודלו של האריח, האם יהיה עבה, עדין או גס למראה ולמגע? השלב הבא יהיה התאמת סוג החימר לסוג האריח, ישנם חימרים מתואמים למרקמים ועמידויות שונות, מהדק ומהעדין ועד לעבה, מהגס ועד למחוספס, חימר שנשרף (יש לאמר נצרף) לטווח טמפרטורה נמוכה או גבוהה. לכל חומר קיימים תכונות חומר משלו. בשלב זה מתאימים בין סוג החימר לסוג האריח אותו נרצה לקבל. נשמע מורכב? סטודיו לייצור אריחים ימצא עבורכם את התשובות המתאימות.
   
השלב הבא הינו בחירת דוגמא ממאגר או יצירת דוגמא משלכם. יש צורך להביט בהרבה דוגמאות ולראות מה הם הכיוונים המתאימים. מה יתפוס את ליבכם וישתלב בצורה טובה במקום בו האריחים ימוקמו בעתיד. מרגע שהכיוון קיים מפתחים את הדוגמא הנדרשת לעשייה. משלב זה האריחים  נכנסים לביצוע לאורך זמן של 5-6 שבועות.

 

 


  מחפש אדריכל או מעצב פנים? רוצה להתייעץ?
  לחץ כאן עכשיו - מלא את הטופס ונחזור אליך עם פתרונות